Vítejte na stránkách amatérské filmové skupiny

Wild Tiger
Dolů

Oběť

Rytíř Rigalt a tajemný Dahak

Náš první film, který jsme natočili, se jmenuje Oběť. Jeho historie je dlouhá a bohatá. Na počátku jsme stáli tři: Honza A. G. Buček, Jura Kindl a Přemek Oprchal. Než jsme vůbec začali natáčet, přepsali jsme několikrát scénář až nám z původního záměru natočit tajemný, místy až okultistický film, nakonec vyšla středověká parodie. Napínavé bylo i shánění dalších lidí do týmu, což se nám nakonec podařilo a začalo se natáčet, a to rovnou na dvou frontách – jednak samotný film a jednak živá kapela, která v jedné chvíli vstoupila do filmu v klipu. Jelikož se scénář měnil i v průbehu natáčení, nahrávaly se a zkoušely i písničky ke scénám, které nakonec ve filmu vůbec nejsou.

V té době jsme byli filmařsky i organizačně nezkušení, takže se filmování natahovalo až jednoho krásného dne přišly prázdniny, čímž bylo natáčení zastaveno. Herci poodjížděli na dovolenou a málokdo věřil, že se film ještě dodělá. Začátkem dalšího školního roku jsme ale nastoupili znovu v plné síle a rozdělaný film dotočili. Pak nás čekala nejhorší část práce, kdy jsme dva, s Martinem Daňkem stříhali film na dvou videích, protože jsme ještě neměli k dispozici počítač. Díky neustálému přetáčení pásek a pak i následné digitalizaci, je kvalita obrazu i zvuku docela špatná. I celkové zpracování je slabé. Vždyť nám bylo čtrnáct a všechno, co jsme o filmování věděli bylo, kde zapnout kameru. Přesto je to náš milovaný film. Vždyť byl první.

Dílo jsme nakonec dovedli ke zdárnému konci a na podzim roku 2000 se konala premiéra. I když kvalita byla nevalná, sklidili jsme alespoň trochu obdivu od spolužáků, kteří na ni jako jediní přišli. To byla naše první i poslední veřejná premiéra. Tenkrát jsme se poučili a veřejné premiéry už neděláme. Od těch dob šíříme své filmy různými způsoby mezi známé a zdá se, že tento způsob je výrazně lepší. Naše filmy už se tak dostaly do různých koutů téhle malé republiky, ale to bych teď předbíhal.

Film trvá kolem půl hodiny a jako bonus k němu jsou ještě desetiminutové nepodařené záběry a scénky z natáčení.

O čem film je?

Rytíř Rigalt, jeho sluha Janek a krásná Ela se vydali do světa. Jednoho večera se utábořili u jeskyně a nedaleko našli nápis, kterému nerozuměli. Zjevil se jim kouzelník, který jim starodávný nápis vyložil a varoval je, aby u jeskyně nepřespávali, ale jak to tak bývá, oni ho neposlechli a přespali. V noci Elu unesl zlý Dahak. Oba hrdinové se tedy ráno vydali do jeskyně dívku zachránit. Cestou museli čelit mnoha Dahakovým nástrahám, nakonec se jim však podařilo Elu najít a osvobodit ji. Dahak jim ale zastoupil cestu z jeskyně ven. Naštěstí jim přišel na pomoc kouzelník, který jim umožnil utéct. Bohužel ve velkolepém ohnivém souboji s Dahakem padl. Než poutníci stačili z jeskyně utéct, zabil Dahak ještě Janka. Ani Rigalt s Elou ale neměli vyhráno. Dahak je pronásledoval i mimo jeskyni, dohonil je a v divoké šermovačce plné kouzel zabil Rigalta a zranil Elu. V tomto filmu záporňák Dahak nepadl. Snad příště.

Seznam lidí, kteří se na filmu aktivně podíleli

 • Honza A.G. Buček
 • Přemek Oprchal
 • Jura Kindl
 • Martin Daněk
 • Honza Gregorovič
 • Honza Hlásenský
 • Jana Chlupová
 • Michal Špondr
 • Hana Bučková
 • Pavel Krupa
 • Pavel Dvořáček
 • Bára Piotrovská
 • Martin Heger
 • Tadeáš Buček
 • Vašek Stoklásek

Na filmu spolupracovali i další lidé, jejichž vliv přímo do filmu nezasáhl. Zejména to byli Štěpán Cenek a Nina Jašková - ti se podíleli právě na scénách, které nakonec ve filmu nejsou.

Pár věcí ke stažení

Plakát, který jsme měli jako upoutávku: upoutavka.doc 45kB
Plakát oznámení o premiéře: plagat.ppt 48kB

Fotky

Z natáčení tohoto filmu máme jedinou zdigitalizovanou fotografii, kterou můžete vidět na začátku této stránky.Nahoru