Vítejte na stránkách amatérské filmové skupiny

Wild Tiger
Dolů

Oběť II

Rytíř Rigalt a vtělený Dahak v dnešní době

Po zkušenostech z předchozího filmu jsem se původně do dalšího natáčení už nechtěl pouštět. Jednou jsme ale jeli na školní výlet do Mariánského údolí směrem na Pekárnu, kde jsme natáčeli Oběť, a tam mě herci začali přemlouvat, abychom po vzoru amerických filmů udělali pokračování jedničky. Dlouho jsem se přemlouvat nenechal a napsal jsem scénář k druhému dílu, který na první navazuje. Je s jedničkou spjat, rozvíjí ji a objasňuje původ postav z prvního dílu. Tento film byl už od začátku zamýšlen jako parodie, takže v něm není o humor nouze. Plánovali jsme, že se celý film natočí během dvou dní, proto ani scénář nebyl dlouhý. Herce jsme vybírali pečlivě. Vzali jsme jenom ty, o kterých jsme věděli, že je to bude bavit. Dokonce naši nabídku přijala kamarádka z nižšího ročníku, která výborně hrála školní divadlo. Se štábem jsme do filmu naplánovali i první digitální efekty.

Natáčet jsme začali před prázdninami roku 2003 a natočili jsme asi polovinu filmu, jenže přišla velká bouřka, která nás vyhnala z lesa. To byla ovšem velká smůla protože se pak herci, jak je to u nás zvykem, další rok nemohli sejít. Vlastně se v původní sestavě nesešli už nikdy a museli jsme předělat scénář, aby bylo možné film dotočit i bez některých postav.

Tak se v polovině roku 2004 objevil na televizních obrazovkách náš třetí film. Pokračování jedničky trvá opět necelé půl hodiny a po skončení filmu následují sestřihy z natáčení. Po technické stránce je oproti předchozím filmům udělaný mnohem lépe. Hudba je už celá originální a nahraná podle konkrétních scén – jako správná filmová hudba. Jako novinku a speciální bonus k filmu jsme vyrobili i soundtrack. Tak kdo ví, třeba někdy nenatočíme i třetí díl.

Kdo by se chtěl dozvědět více o natáčení tohoto filmu, ať si stáhne prezentaci. Tam jsou popsány další detaily.

O čem film je?

Děj Oběti 2 je zasazen do dnešní doby. Film začíná velkolepou scénou, kdy Dahak povstane z bahna opět k životu. Stejně tak se na zem vrátí i ti, které v dávné době zabil. Dahak se v podobě blíže neurčené humanoidní postavy pohybuje po světě. Dokonce vyvraždí celou vojenskou skupinu na cvičení – doslova je zmasakruje! Utrhané nohy, obličej upravený rýčem nebo oběť visící za nohy ze stromu jsou jen některé případy jeho brutálních praktik. Pak se však jeho pochybná existence usídlí v těle nebohého opilce, který tímto úplně ztratí zájem o alkohol.

Mezitím se děj odvíjí i na jiném místě. Dvě mladé dívky se utábořily nedaleko jeskyně. Přijely k ní kvůli legendě o Dahakovi a rytíři Rigaltovi, kterou si přečetly. Tato část staví na příběhu z prvního filmu. Večer k nim přijedou i tři mladící, kteří je varují, aby tam nenocovaly a pověděli jim, jak se tenkrát všechno ve skutečnosti mělo. Dívky je však (opět) neposlechly a přenocovaly. Ráno je napadl Dahak v novém těle. Vrhl se na ně se zkrvavenou sekyrou. Dívkám naštěstí přišli na pomoc oni tři mladíci, kteří je navštívili večer, i s dalším pomocníkem. Napadli Dahaka a dali se s ním do boje. Holky zatím vzaly nohy na ramena a utekly. Vypadalo to, že hrdinové už podruhé boj s Dahakem prohrají, naštěstí ale na poslední chvíli přiběhla poslední z obětí Dahaka, která ho definitivně dorazila. Naši hrdinové si oddychli a vrátli se k pokojnému odpočinku s vědomím, že Dahak je konečně mrtvý...

Seznam lidí, kteří se na filmu aktivně podíleli

 • Honza A.G. Buček
 • Martin Daněk
 • Honza Hlásenský
 • Michal Špondr
 • Jožin Buchta
 • Jura Kindl
 • Honza Gregorovič
 • Veronika Příkrá
 • Krystýna Šponerová
 • Tadeáš Buček
 • Lukáš Dvořáček
 • Honza Daněk
 • Michal Daněk
 • Petr Vymazal
 • Jirka Lev
 • Patrik Lev
 • Jana Chlupová
 • Bára Buchtová

Na filmu spolupracovali i další lidé, jejichž vliv přímo do filmu nezasáhl, jako například Pavel Dvořáček, který nám tentokrát přispěl jen dobrou radou.

Pár věcí ke stažení

Pozvánka na premiéru: pozvanka.jpg 36kB
Prezentace - mnoho fotek a údajů o natáčení: obet2.pps 9,7MB
Live písnička ze soundtracku: Running to the darkness.mp3 1,3MB

Fotky

další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci další fotky naleznete i v prezentaci

Více fotek a v lepší kvalitě najdete v prezentaci.Nahoru